Міський голова Кропивницького поповнив власну бізнес-імперію ще п'ятьма підприємствами

07.02.2017 01:03

У 2016-му році міський голова Кропивницького Андрій Райкович придбав у власність корпоративні права в п'яти місцевих підприємствах загальною вартістю понад 2,3 мільйона гривень. Про це частково стало відомо завдяки поданому до Єдиного державного реєстру декларацій повідомленню про суттєві зміни в майновому стані посадовця.

Згідно оприлюднених даних, частки у фірмах – ТОВ «Титан-плюс», ТОВ «БП-Ойл» і ТОВ «Апріка», посадовцю продав співвласник підприємств Грицай Микола Дмитрович. Однак проаналізувавши данні, отримані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також аналітичної системи YouControl, можна констатувати – у випадку з ТОВ «Титан-плюс» та ТОВ «БП-Ойл», що спеціалізуються на продажу палива та подібної продукції, в переліку власників Райкович замінив зовсім іншу особу, а саме Олександра Вячеславовича Вереітіна.

Що ж до ТОВ «Апріка», то дана контора вже засвітилась у публікаціях ЗМІ у зв'язку з продажем їй  міською радою Кропивницького, наприкінці 2015 року, земельної ділянки за наддешевою ціною. Окрім власне Райковича та Грицая частка в данному бізнесі – наданні медичних послуг, належить Сергію Бондарчуку – завідуючому відділення торакальної хірургії Кіровоградської обласної лікарні та екс-депутату міської ради від партії «Батьківщина».

Це, однак, не всі придбання очільника міста. Крім вище казаних підприємств Райкович викупив корпоративні права Олександра Вереітіна у ще двох фірмах - ТОВ "Білий ведмідь", що займається пальним, та ТОВ "Гривер", основним видом діяльності котрого є лісопильне та стругальне виробництво.

Цікаво у даних покупках міського голови й те, що вже згадуваний вище Микола Грицай прописаний недалеко від помешкання Райковича в селі Суботці, Знам'янського району, на так званій «золотій» вулиці Шевченка понад рікою Серебрянкою. Сам же посадовець місцем проживання вказав зовсім не Кропивницький чи сусідні Суботці, а квартиру в столичній новобудові по вулиці Івана Крамського.

За даними поданих Андрієм Райковичем декларацій, міський голова Кропивницького має корпоративні права ще у чотирьох підприємствах – ТОВ «Міа-Люкс», ТОВ «Ар Ессет», ПП «Аркадор» та ТОВ «М'ясокомбінат «Ятрань».